ZAMAN YÖNETİMİ MODÜLÜ

İşlerinizin Zamanını Daha İyi Yönetmenizi Sağlar

Eğer firmanızda, üzerinde çalıştığınız işlerin son tarihlerini yetiştirmekte veya müşterilerinize verdiğiniz taahhüt tarihleriniz hep ucu ucuna yetişiyor veya aksıyorsa, bunların yanı sıra personelinizin hangi projeye veya hangi müşteriye daha fazla zaman ayırdığını ve hangi alanda daha fazla kar sağladığını ölçemiyorsanız, arka planda zaman yönetimi konusunda büyük maddi kayıplara uğruyor olabilirsiniz.

Zaman Çizelgeleri

Tüm çalışanların internet erişimi olan herhangi bir yerden, kullanımı son derece kolay günlük zaman çizelgelerini birkaç dakikalık bir uğraşla web tabanlı sisteme girmeleri sayesinde tüm operasyonlarınızın iş gücü maliyetlerini anlık olarak izleyebilirsiniz.

Zaman Çizelgesi Özeti ve Planlaması

Zaman Yönetimi modülü sayesinde iş gücü planlaması önceden yapılan proje süreçlerinin de gerçekleşme oranları anlık olarak izlenebilir. Bu sayede yaşanan gecikmeler ve aksaklıkların anlık olarak farkına varılabilir. Böylece alınması gereken kararlar, tedbirler ve yapılması gereken müdahaleler gecikmeden yapılabilir, işlerin kontrolden çıkması engellenebilir.

Dünyaca ünlü yönetim bilimcisi Peter Drucker’ın temel öğretisi olan “Ölçemediğiniz hiçbir şeyi kontrol edemez, kontrol edemediğiniz hiçbir şeyi yönetemezsiniz.” sözü, yönetmemiz gereken en değerli sermayemiz olan zamanın önemini vurgulamaktadır. Ancak bütün bu bileşenler bir araya geldiğinde, yapılacak işleri ajandalara not alarak veya takvimlere kaydederek zaman yönetimini sağlamaya çalışmak, işlerinizi daha karmaşık ve içinden çıkılamaz hale getirmektedir. Buna ek olarak personelimizin performans değerlendirmesini yapmak için projelerin bitmesini veya müşterinin sürece dâhil olmasını beklemek yine zamandan verilecek kayba eşdeğerdir.  Geriye dönük raporlama alamamak ve ileride başlamayı planladığınız projelere ayıracağınız zamanı doğru tayin edememek de aynı şekilde firmanızın performansını düşürecek etkenler arasındadır. Zaman yönetim sisteminin temel hedefi; firmanın, etkinliğini, verimliliğini ve üretkenliğini artırmaktır. Bu bağlamda zamanı doğru yönetmek günümüzde işinizi bir adım daha öne çıkaracak yatırımlar arasında yer almaktadır.

 

iWorkBetter ERP Zaman Yönetimi Modülü

iWorkBetter ERP Zaman Yönetimi modülü, işletmenizdeki tüm yönetici ve çalışanların hangi işler ve projeler ile ilgili ne kadar zaman harcadıklarını kayıt etmelerine imkan sağlar. Böylece işletmenizin en önemli maliyet kalemlerinden biri olan iş gücünün, faaliyet alanlarına ne oranlarda harcandığını tespit etmek mümkün olur.

iWorkBetter ERP Zaman Yönetimi modülü personelinizin günlük yaptığı işleri sisteme proje bazlı olarak kaydetmesini zorunlu kılar. Böylece projelerinizin ilerleme süreçlerini anlık olarak takip edebilir, performans yönetimini kolaylıkla izleyebilir ve geliştirmeye yönelik analizler yapabilirsiniz.

iWorkBetter ERP Zaman Yönetimi Modülü ile saatlik, günlük, haftalık ve aylık zaman çizelgelerinizi oluşturabilir, zamanınızı ayırdığınız işi ilgili proje veya müşteri ile ilişkilendirebilirsiniz. Böylece zaman yönetimi modülü size nerede hangi işe odaklanmanız gerektiğini hatırlatacak ve gerektiğinde raporlamak üzere veri tabanına kaydedecektir. Dolayısıyla saniyeler içerisinde geriye dönük bir projeye veya müşteriye ne kadar zaman ayırdığınızın analizini kolaylıkla yapabilirsiniz.