iWorkBetter

STOK VE SEVKİYAT YÖNETİMİ MODÜLÜ

Sevkiyatların Planlı ve Zamanında Gerçekleşmesini Sağlar

Malzeme kayıtları ile stok durumu anlık olarak izlenir. Stok hareketlerinin takibi kolaylaşır.

Malzemeler

İşletmenizde kullanılan tüm malzemelerin sistemde oluşturulup yönetildiği alandır. Burada sadece satış ya da üretim amaçlı kullanılan malzemeler değil, aynı zamanda satın alınan ve demirbaş olarak kullanılan malzemeler de ilgili tipine göre tanımlanarak kaydedilir.

Depolar

Bu alanda işletmenize ait olan tüm depoları sistem üzerinde tanımlayabilirsiniz. Bu sayede belli bir malzeme için hangi depoda ne kadarlık stok bulunduğunu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Hareketler

Aynı zamanda ticari araçlarınızı da birer depo olarak tanımlayabilir, bu sayede hareket halindeki stoklarınızı da izleyebiliyor olursunuz.

Rezerveler

Depolarınızda stok olarak bulunan her malzeme tüm müşterileriniz için uygun durumda olmayabilir. Bu alanda henüz sevkiyatını yapmadığınız ancak belli müşterilerin talepleriyle doğru orantılı olarak rezerve ettiğiniz malzemleri yönetebilirsiniz.

Seri / Lot Takibi

Malzemeleriniz üzerinde seri / lot takibi yapabildiğiniz alandır. Belli bir seride ürettiğiniz malzemelerin tümünü takip edebilir, o seride üretilen ya da sevk edilen malzemeleri kolayca tespit edebilir, geriye dönük olarak işlemler yapabilirsiniz.

Numune Takibi

Müşterilerinize numune olarak ticari bir değer taşımadan sevk ettiğiniz malzemeleri takip edebildiğiniz alandır.

Fiyat Listeleri

Sisteminizde satış amaçlı oluşturulmuş olan her bir ürünün belirli zaman aralıklarında, belirli müşteri, müşteri tipi, coğrafi bölge ya da tabela fiyatı bazında satış fiyat listelerini oluşturup yönetebilmenizi sağlayan alandır.

Sevkiyat Planlama

Belirli zamanlar için sevkiyatlarınızı planlayabildiğiniz alandır. Depolarınızdaki stok durumuna, satın alma takibinize ve üretim planlamanıza göre sevkiyat planlamalarınızı oluşturabilir, herhangi hata yapmadan müşterilerinize doğru bilgiler verebilmenizi sağlar.

Mal Kabul / İrsaliye

Stoklara gelen malzemelerin sisteme girişi için kullanılanılan alandır.

Stok Sayımı

Sistem üzerinde tutulan stok miktarıyla fiziksel olarak depolarda bulunan stokların eşleştirilmesi amacıyla kullanılan bölümdür. Bu alan sayesinde sistem üzerinde gösterilen stoklar işletmenizdeki fiziksel stok miktarlarını doğru şekilde yansıtır.

Depolar Arası Transfer

Depolar arasındaki hareketleri yönetebildiğiniz alandır. Bu sayede stoklarınızı etkin bir şekilde yönetebilir, coğrafi konumlarına göre hangi stoktan hangi malzemelerin kullanılabileceğini belirleyebilirsiniz.