iWorkBetter

Proje Yönetimi

Projelerinizi Şansa Bırakmayın

Proje yönetimi, sürece dahil olan tüm paydaşlar açısından oldukça detaylı ele alınması gereken ve genelde karmaşık bir süreçtir. Bir projenin başarısı ise onu planlarken harcadığınız çaba, gösterdiğiniz özen ve yetenekleriniz ile doğru orantılıdır. Bu nedenle proje yönetimi, süreçlerin detaylı planlanması, disiplinli çalışma ve hassasiyet gerektiren bir konudur. Proje yöneticileri bu hassas konuları mümkün olan en doğru şekilde yönetebilmek için, birçok farklı proje yönetimi yazılımı ve form gibi yardımcı araçlar kullanmak zorunda kalırlar.

Projeler

Projelerinizin oluşturulup yönetildiği ana alandır.

Sunumlar

Projelerin nasıl yapılacağına dair metot, plan, teknik doküman, genel doküman ve teklif hakedişi gibi sunum tipleri hazırlanabilir, planlanan tarih, gerçekleşen tarih, revizyonlar, notlar ve sunumun durumu hakkındaki kayıtlar buradan yönetilir.

Hakedişler

Bir projenin hakediş dönemlerinin tanımlandığı, hakedişlerin başlangıç tarihi, bitiş tarihi, ibraz tarihi ve ödeme tarihi gibi detaylarının  işçilik ve malzeme bazında girilip takip edildiği alandır.

Proje Bilgileri Doğrulama

Proje yönetiminin kapsam olarak çok detaylı ve birçok eş zamanlı veriyi içeriyor olmasından dolayı bazı temel ve önemli konuların özetlendiği bilgilere erişim alanıdır.

İş Geliştirme Projeleri

İş geliştirme projelerinde açık ve kapalı işlerin, toplantıların, zaman çizelgelerinin takip edip yönetilebildiği alandır.

Satın Alma Talepleri

Bir projeye istinaden malzeme ihtiyaçlarının çıkması ve depolarda yeterli stok olmaması durumunda proje ekranında gözüken ihtiyaçlar için pratik bir şekilde satın alma taleplerinin yapılabildiği alandır.

Süreçler

Projelerin planlanması ve detaylandırılmasındaki en önemli aşama, yani süreç ve görevlerin oluşturulup yönetildiği alandır.

Proje Malzemeleri

İlgili proje kapsamında ihtiyaç duyulan malzemelerin listelendiği alandır.

Üretim

Üretim gerektiren bir projeye ait süreçlerin oluştulup yönetilmesini sağlayan alandır.

Ekipman Zaman Yönetimi

Projeler için gerekli olan ekipmanların zaman yönetiminin yapıldığı alandır.

Araçların tek bir yapıda yönetilmemesi bazı iletişim kopuklukları, zaman ve maliyet kontrolünün kaybı, projelerin gecikmesi ve istenen kalitede sonuçlanamaması gibi sıkıntılar doğurabilir.

Proje Yönetimi sadece iş planını takip etmek değildir.  Ancak tüm verilerin konsolide bir şekilde yönetilmesi, geçmişin kaydedip, şimdiki durumun anlık olarak izlenmesi ve bütün bunlara bağlı olarak gelecek ile ilgili doğru ve hızlı kararlar alınabilmesi ile projelerin başarıya ulaşması mümkün olmaktadır.

“Dünü Kontrol Et, Bugünü Yönet, Yarını Planla!”

iWorkBetter ERP Proje Yönetimi Modülü projeleri kapsamlı bir şekilde planlama imkanı sağlarken esnek ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde takip ve yönetimini de gerçek zamanlı olarak yapmaya olanak tanır. Zaman çizelgesi takibi ile birlikte, projelerin iş gücü kullanımının zaman ve maliyet açısından hesaplanması da sistem tarafından otomatik olarak yapılmış olur.

 

iWorkBetter ERP Proje Yönetimi Modülü ile, kullanıcılar arasında atanan tüm görevler, projelerle eşleştirilip ilgili projeler altında takip edilebilir.

Gantt Chart ile proje planlama ve takvimi sayesinde anlık takip ve yönetim sağlanabilir. Projelerle ilgili KPI, CPI, SPI gibi durum raporları izlenebilir. Projelerin ilerleme raporları anlık olarak alınabilir, ilerleme raporlarına fotoğraflar eklenebilir. Proje bazında maliyet raporları alınabilir, projelerde kullanılacak ve faturalandırılacak malzemeler birbirinden ayrı şekilde takip edilebilir. Proje günlüğü ile projelerdeki tamamlanan önemli adımlar raporlanabilir şekilde kayıt altına alınabilir.