iWorkBetter

Laboratuvar Yönetimi

İş Akışının Düzenli Takip Edilmesini Sağlar

Laboratuvarlarda yapılan analizlerin çok hassas olması ve verilerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Ancak analizler ne kadar hassas yapılırsa yapılsın, uygun araçlar kullanılmazsa, kontrol, raporlama ve gizlilik gibi konular riske girer. Bu hassasiyet nedeniyle manuel olarak oluşturulan ve birden çok önlem-kontrol mekanizması içeren çözümler, çok ciddi iş yükü ve zaman kayıplarına yol açar. Dolayısıyla verimsizliğe neden olur.

Analiz Teklifleri

CRM modülünde yer alan temas / teklifler bölümünde analiz için gelen teklif talepleri hazırlanarak süreçleri takip edilebilir ve teklif verilmeden önce analizin maliyet raporu alınabilir

Numune Kayıt Defteri

Satışı gerçekleşmiş ve numune kayıt defterine gönderilmiş, gelmesi beklenen numunelerin izlendiği ve yönetildiği alandır

Numune Rapor Düzenleme

Kabulu yapılmış olan numunelerin ilgili laboratuvarlara dağıtılması, laboratuvarlardan analiz sonuçlarının beklenmesi, numunenin sözleşme, kayıt, kabul vb. tarih bilgilerinin takip edilmesi ile analizlerin bitirilip onaylandığında raporunun düzenlenerek alınabilmesini sağlayan alandır.

Numuneler

Laboratuvar Birim Sorumlularının kendilerine gelmiş olan numunelere ait kendi sorumluluklarındaki analizler için ilgili personellere görev dağılımı yaptığı ve sonuçları izleyerek onaylayıp yönetebildiği alandır.

Analizler

Birim Sorumlularından laboratuvar personellerine gelen analizler ile ilgili sonuçların girilip onaya gönderilebildiği alandır. Her bir analiz talebi için “boş analiz detay formu”nu alarak doldurduktan sonra doküman olarak ilgili kayıtla eşleştirebilir.

Analiz Sonuçları

Her bir numune için farklı laboratuvarlarda ve farklı personeller tarafından yapılan bütün analizlerin durumları ile birlikte liste olarak izlenebildiği ve onay sürecinin takip edilebildiği alandır.

AR-GE

Müşteriden gelen bir numuneden ürün geliştirilmek istendiğinde alınan numunenin en başında analizinin yapıldığı alındır.

Uygulama

AR-GE bölümünden numune içeriği hazırlanmış olarak gelen geliştirme ile ilgili denemelerinin kayıtlarının tutlduğu alandır.

Numune / Konsinye

Satış teklifi sürecinde müşterinin talep etmiş olduğu örnek numune için hangi müşteriden hangi numunelerin geleceğinin ve bu numunelerin durumunun takip edildiği alandır.

Satınalma Talepleri

Bir numunenin analizine istinaden malzeme ihtiyaçlarının çıkması ve depolarda yeterli stok olmaması durumunda ihtiyaçlar için pratik bir şekilde satın alma taleplerinin yapılabildiği alandır.

Hammadde Talepleri

Gelen numunelerin ürün ağaçları ya da sarf malzemelerine göre laboratuvarın kullanımı için ihtiyacı olan malzeme listelerinin depo sorumlularından talep edilebildiği alanıdır.

iWorkBetter ERP Laboratuvar Yönetimi Modülü, özellikle akredite ve yetkili laboratuvarların yürüttüğü faaliyetlerin kapsamına uygun, sürdürülebilir bir sistemdir. iWorkBetter ERP Laboratuvar Yönetimi Yazılımı, Laboratuvar içinde yapılan işlerin düzenli ve kontrollü bir şekilde yönetilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Satış öncesinden faturalandırmaya kadar şirket içerisinde takip edilen ve laboratuvarda yönetilen tüm iş akışını kontrol eden iWorkBetter ERP Laboratuvar Yazılımı, özellikle ISO IEC 17025 standartlarının uygun bir şekilde yönetilebilmesi açısından kullanıcılara kolaylık sağlar. Analizlerin akredite durumu, yapacak kişi, sarf malzemeleri ve analizle birlikte yapılacak diğer analizler tanımlanabilir, gelen numunelerin tüm süreçleri kontrol edilebilir, raporlar düzenlenebilir ve maliyet analizi yapılabilir.

ISO IEC 17025 standardının esasları konusunda ciddi bir yükü üzerinizden alan iWorkBetter ERP Laboratuvar Yönetimi Yazılımı, kalite yönetimi standartları konusunda da size yardımcıdır. Görevler, çağrılar, cihazların bakım onarım ve kalibrasyon takibi gibi aşamaları da yazılımdaki tüm laboratuvar iş akış süreçlerinde olduğu gibi yetki bazında görüntüleyip takip etmenizi sağlar.

Etkin Kayıt ve Raporlama Sistemi

 

iWorkBetter ERP Laboratuvar Yönetimi Modülü içerisine kaydettiğiniz tüm verilerin raporlarını seçtiğiniz kriterlere göre farklı kombinasyonlarda anlık olarak sistem üzerinden üretebilirsiniz. Laboratuvar bazında ciro, maliyet ve karlılık analiz raporlarını hızlıca alabilirsiniz.

Akreditasyon kapsamında geçeceğiniz denetimler için sunmanız gereken raporlara uzun vakitler harcamanız gerekmez. iWorkBetter ERP Laboratuvar Yönetimi Yazılımı ile bu raporları saniyeler kadar kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz.

iWorkBetter kullanıcı alışkanlıklarına uyum sağlayabilen esnek yapısıyla da ön plana çıkmaktadır.

iWorkBetter’ın bütünleşik yapısı sayesinde laboratuvar süreçlerinde olduğu gibi şirket yönetimi ile ilgili süreçlerde de iWorkBetter ERP konforuyla işlerinizi yönetip takip edebilirsiniz.